Jak si vybrat vestavěnou skříň?

Při výběru vestavěné skříně se řiďte následujícími pokyny. Pomohou Vám se v celém procesu lépe zorientovat. Důležité je mít na začátku představu o tom, jak by vestavěná skříň měla přibližně vypadat, co obsahovat a kde by měla být umístěná.

Postup výběru vestavěné skříně ve zkratce

1) vybrat umístění a změřit rozměry
2) zvolit materiál korpusu skříně
3) vybrat typ dveří skříně
4) zvolit vnitřní vybavení skříně
5) vytvořit přibližný nákres podoby skříně
6) kontaktovat výrobce s předběžnou kalkulací podle nákresu
7) po odsouhlasení navrhované ceny s výrobcem odeslat závaznou objednávku

Postup výběru vestavěné skříně podrobnějí

1) Předběžně si v domě nebo bytě vymezíte prostor, kde budete chtít vyrobenou skříň instalovat. Orientačně si také poznamenejte požadované rozměry skříně, které se podle potřeb mohou dále upravovat.

2) Rozmyslete si také, zda jste ochotni investovat do dražší dřevěné dýhy, nebo vám bude stačit běžně používané lamino. To je k dostání až v sedmdesáti různých dekorech.

3) Je potřeba dobře zvážit, z jakého materiálu mají být dveře skříně zhotovené. Například do malých prostor se chodí využít stejný materiál jako pro zbytek skříně, ovšem na většině vnější plochy by mělo být umístěno zrcadlo, které prostor opticky zvětší. V jiných prostorách je to pouze na vašem vkusu.

4) Nejdůležitějším krokem v tomto stádiu výběru skříně je určení vybavení skříně. Tedy zda má být většina prostoru s policemi, nebo naopak s tyčemi pro zavěšení oblečení. Dobré je také uvažovat nad umístěním šuplíků.

5) Tento krok zahrnuje buďto vlastní hrubý náčrt celé skříně, případně se s žádostí o radu a pomoc můžete obrátit už přímo na autorizovaný obchod společnosti Komandor v Plzni, kde vám s náčrtem pomohou.

6) Podle zhotoveného nákresu vám v autorizovaném obchodě bude spočítána předběžná cena za zhotovení požadované skříně. Podle toho se můžete dále rozhodnout, zda si skříň od společnosti Komandor necháte vyrobit.

7) Pokud je vaše stanovisko k ceně kladné, navštíví vás po předchozí technik pro přesné zaměření skříně. Následně na to můžete podat závaznou objednávku. Po jejím přijetí budete kontaktováni s termínem zhotovení.

Jak vhodně vybrat umístění vestavěné skříně?

Vestavěná skříň je součást interiéru zhotovená přímo na míru. Její instalace je trvalá, nelze ji při náhlém rozmaru nebo výměně nábytku přemístit jinam. S tím musíte počítat, než se rozhodnete pro její konečnou podobu.

Důkladně si promyslete, zda neplánujete v brzké budoucnosti nějaké stavební úpravy v místě, kde má skříň stát. Pokud ano, tak se zakoupením skříně ještě vyčkejte nebo vyberte místo jiné. Objednání vestavěné skříně na míru není totiž žádná levná legrace.

Z jakého materiálu zvolit korpus vestavěné skříně?

U korpusu skříně byste se nejprve měli rozhodnout, jak velké finanční prostředky jste ochotni vynaložit. Pokud vám nebudou vadit vyšší náklady, můžete si vybrat korpus z dřevěné dýhy. Oproti variantě korpusu z lamina dýha vypadá lépe a také je více odolná proti poškození.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Posuvná dvířka vestavěné skříně šetří místo, ale působí trochu chladně a stroze. Je to sice pouze věcí vašeho osobního vkusu, ale možná budete souhlasit, že se vestavěné skříně s posuvnými dvířky lépe vyjímají v předsíních a ložnicích než v tradičním obývacím pokoji. Vestavěná skříň s posuvnými dvířky se ovšem skvěle hodí do moderního minimalistického či technicistního interiéru. Posuvné dveře nemůžeme požadovat k úzké "jednodílné" vestavěné skříni - nebylo by je kam zasunout (otevřený díl vždy překrývá díl zavřený).

Křídlová dvířka mají nábytkový charakter. Budou dobře vypadat v obývacím pokoji, kuchyni a tehdy, když pro výplň dvířek zvolíme ratanové nebo provázkové výplety.

Dvířka vcelku nebo dělená?

Další vaše volba se bude týkat horizontálního členění skříňových dveří. Varianta od stropu k podlaze se hodí, jestliže má být skříň co nejméně nápadná. Rozčlenění na více samostatně otevíratelných sektorů je praktické, různá dvířka masu stěny pohledově rozbijí, zejména jsou-li různě barevně pojednána.

Jak velké zrcadlo?

Samostatné zvážení si zaslouží zrcadlo. Opticky zvětší místnost, ale zároveň to je plocha, na níž je nejvíce vidět sebemenší nečistota. Zvažte proto jeho velikost (výšku) s ohledem na jeho budoucí údržbu.

Vnitřní vybavení skříně

Systém vestavěných skříní firmy Komandor umožňuje variabilní vybavení libovolnými doplňky: police, výsuvné police, drátěný program, botníky, sklopné šatní tyče, věšáky na kalhoty nebo na kravaty. Odborní pracovníci naší pobočky v Plzni vás seznámí s celou nabídkou praktických "vychytávek" a pomohou vám sestavit vybavení „na míru“.

Kontaktujte nás

Kontaktujte autorizovaného dealera v Plzni nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.